סיירת הדברה 24/7 - שירותי הדברה לבית

משפחת הפשפשים

כל המידע, המלצות ומאמרים בנושא הדברת מזיקים וריסוס לבית או לעסק

משפחת הפשפשים

משפחת הפשפשים כוללת כ – 50 אלף מינים, מתוכם כ – 700 מינים שנמצאו אצלנו בארץ. שמם מגיע מהמילה כנף בלטינית, זאת משום שיש להן כנף העשויה מחלק שלם אחד שמכסה את גופם, למרות שהפשפשים לא יכולים לעוף ואין לכנף שום שימוש למטרת תנועה. משפחת הפשפשים נחשבת לנפוצה כמעט בכל חלקי העולם. הם יכולים להימצא במקומות שונים בטבע – על צמחים, רהיטים, באדמה או במים, הם יודעים להסתגל בכל מקום.

צורתם

לחרקים ממשפחת הפשפשים יש חדק שנח מתחת לגופם, ובזמן צריכת מזון הוא יוצא מאזור הראש ודרכו הם עוקצים ושואבים מזון. דרך החדק הם גם מעבירים רוק, או סוגי ארס שונים, אל הפצע באזור העקיצה. הזיהום שנוצר בעקיצה גורם לאדמומיות ותחושת גרד חזקה.

אינטראקציה עם בני אדם

רוב המינים ממשפחת הפשפשים לא נטפלים לבני אדם, היחיד שנטפל לבני אדם הוא פשפש המיטה, אותו צריך להדביר. בדומה לפשפש המיטה, גם יתר המינים לרוב לא מעבירים מחלות לבני אדם. יש סוג אחד של פשפשים הנפוצים בדרום אמריקה והימצאותם בכמות גדולה עלולה לגרום להעברה של מחלה הנקראת צ'אגאס.

מבנה גופם

מבנה גופם של חרקים ממשפחת הפשפשים יכלול מחושים עם עד 5 פרקים, חדק עם עד 4 פרקים, כנפיים קצרות וקשות שלא משמשות לתעופה, ורגליים עם עד 3 פרקים.

סימנים לזיהוי

סימן הזיהוי הטוב ביותר כדי להבדיל בין משפחת הפשפשים לבין חרקים ממשפחות אחרות, זה החדק והכנפיים. אצל רוב החרקים הכנפיים יעמדו בשווה זו מול זו, ויצרו קו החוצה את גב החרק. אצל חרקים ממשפחת הפשפשים הכנפיים עומדות אחת על קצה השניה, כך שנוצר מעין איקס על גב החרק.

ההבדל בין פשפשים לפרעושים

יש אנשים אשר נוטים לבלב בין פרעוש לבין פשפש, כאשר האחד בכלל פעיל ביום והשני פעיל רק בלילה, האחד יכול לעופף למרחקים וגבהים מרשמיים ביחס לגודל שלו – והשני נטול כנפיים וממש לא מתנהל ככה. בכל הנוגע אל פשפש, זה חשוב מאוד להבין כי למרות הגודל, הוא בעל יכולות מאוד מרשימות להציק, עם התרבות מאוד מהירה ויכולת התחבאות שגורמת לו להיות בלתי נראה ועמיד.

כדי להדביר פשפשים בצורה יעילה חייבים לעבוד לפי מה שכבר יודעים לגבי הפשפשים, וראשית להבין באיזה סוג של פשפש מדובר, כי בנוסף להכל, כפי שציינו יש גם הרבה מאוד סוגים של פשפשים..

הדברת פשפשים

מדביר פשפשים מקצועי יביא את כל הציוד הנדרש כדי לחסל את הנגיעות הקיימת במקום. אם אתם מרגישים עקיצות באזור הבטן והגב, ויש לכם תחושה שזה פשפשים – כדאי למהר ולהזמין שירותי הדברת פשפשים כדי להיפטר מהם לפני שהם מתחילים להתרבות ולהתפשט באזור.

Facebook
Twitter
LinkedIn
× שלחו וואטסאפ
דילוג לתוכן