מספר רישיון הדברה 2158 / 2052, באישור המשרד להגנת הסביבה.

סיירת הדברה 24/7 - מחיר מעולה, זמינות מידית!
חייגו עכשיו: 052-303-1600

הדברת פשפש המיטה

מיהו פשפש המיטה?  

נעים להכיר..

פשפש המיטה הוא חרק המשתייך למשפחת הפשפשים. מקום נגוע עם פשפשי מיטה יכול לכלול שלושה מצבים אפשריים: פשפש הנמצא בשלב הביצה, שלב התפתחות ראשוני שנקרא נימפה, או השלב בו הפשפש בוגר וכבר מסוגל להתרבות.

אם יש לכם בעיית פשפשי מיטה ופניתם למדביר מקצועי שיבצע הדברת פשפש המיטה במתחם הנגוע – וודאו ששיטת ההדברה בה הוא משתמש מתאימה להדברה נגד פשפשי מיטה בכל שלבי ההתפתחות שלהם – ביצה, נימפה ופשפשים בוגרים.

מה פשפשי מיטה מחפשים?

בגדול, פשפשי מיטה נטפלים לבעלי חיים עם דם חם. בין הנפוצים ביותר שנוכל למצוא פשפשי מיטה בקרבתם, הם: חיות משק כגון תרנגולות, חיות מחמד כמו חתולים וכלבים, סוגי מכרסמים כמו חולדות או עכברים, וכמובן היונקים בעלי הדם החם שמספקים את התנאים האידאליים לקינון והתרבות של פשפש המיטה – בני האדם.

מעבר לדם חם, אותו פשפשי מיטה חייבים (משיגים אותו דרך עקיצה) כדי להתרבות ולהטיל ביצים, ישנם עוד כמה תנאים שנדרשים על מנת שיוכלו לקנן ולהתרבות בצורה משגשגת. הם צריכים מקומות מסתור כגון חריצים במשקוף, סדקים בקיר או בסיס מיטה הנמצא מתחת למזרן, שם יוכלו להטיל את הביצים שישמרו מוגנות עד לרגע בו מזג האוויר יהיה חם מספיק כדי שיבקעו.

קרבה למקורות מזון

כדי שפשפשי מיטה יצליחו לשרוד מרגע בקיעת הביצה ועד להיותם פשפשים בוגרים, הביצים צריכות לבקוע קרוב למקורות מזון – בעלי דם חם שאפשר לעקוץ ומיד לאחר מכן להסתתר.

פשפש צעיר שרק בקע מהביצה יכול לשרוד כמה שבועות ללא מזון, בעוד שפשפש בוגר יצליח לשרוד קצת מעל חודשיים כשאין לרשותו מזון בנמצא.

קרבה למקומות מסתור

אחת הסיבות שלא כל מדביר יכול לבצע הדברת פשפש המיטה באופן יעיל ומוצלח, היא הקרבה שלהם למקומות מסתור. לאחר שפשפש מיטה עוקץ ולוקח את הדם הנדרש לו כמזון, הוא מסתתר ובמשך כמה ימים יושב במקום המסתור ומעכל את הדם כשהוא מוגן מכל סכנה.

החשיפה של פשפש המיטה לאדם אותו הוא עוקץ נעשית בלילה, אז הסכנה קטנה מאוד. כמו כן, גם בעלי חיים כמו תרנגולות יאפשרו תנאים טובים להתפשטות פשפשים, כאשר הנוצות מספקות הגנה מפני ניסיונות של התרנגולת להתגונן בשלב העקיצה והלול עצמו מספק המון מקומות מסתור להטלת ביצים, שיבקעו ברגע שמזג האוויר יהיה מספיק חם וכך תתאפשר הישרדותם גם במידה ונעשו ניסיונות להדברת פשפשי מיטה במקום.

מי מחפש את פשפשי המיטה?

כמו כל חיה או חרק בטבע, גם פשפשי מיטה פועלים באופן דו כיווני בתוך שרשרת המזון – מצד אחד הם פולשים למרחב הפרטי שלנו ועוקצים כדי להתקיים, ומצד שני גם להם יש אויבים טבעיים שישמחו להפוך אותם לארוחה מזינה. האויב הטבעי המצוי ביותר של פשפשי מיטה בבית הוא לא אחר מהעכביש. גם נדלים, חיפושיות ועוד חרקים 'פרוקי רגליים' טורפים מסוגים שונים ישמחו לאכול את פשפש המיטה בבית, אך המצויים ביותר הם ללא ספק עכבישים.

הדברת פשפש המיטה

הדרך היחידה להיפטר מפשפשי מיטה בבית היא טיפול הדברה נגד פשפש המיטה על ידי מדביר פשפשי מיטה מקצועי שיודע לשלב כמה טכניקות הדברה שונות שיביאו לחיסול כל הנגיעות הקיימת של פשפשי מיטה בבית.

רוצים הדברת פשפשי מיטה עם 100% הצלחה ואחריות מלאה לעבודה? מתכננים להזמין הדברת פשפש המיטה בבית אבל חוששים שזה לא יצליח עד הסוף? מפחדים שזמן קצר אחרי שעשיתם הדברה נגד פשפש המיטה הם יצליחו לחזור לקנן בבית?

ריכזנו עבורכם את כל המידע, תמונות לזיהוי, טיפים והמלצות, שצריך לפני הדברת פשפש המיטה בבית או בסביבתו הקרובה! כל מה שצריך לדעת כדי למגר את פשפש המיטה מהבית באופן מוחלט.

חברת סיירת הדברה מתמחים בהדברה נגד פשפש המיטה ומציעים טכניקת הדברה ייחודית ואפקטיבית לביצוע מוצלח של הדברת פשפשי מיטה בבית. אנו מבצעים הדברה משולבת הכוללת כמה שיטות הדברה שונות, ביניהן הדברה באנוקסיה – שלילת חמצן בבועת איוד המחדירה פחמן דו חמצני (CO2) לכל מקומות המסתור בהם יש ביצי פשפשים או פשפשי מיטה בוגרים המסתתרים בשטח הבית.

מי אנחנו?

'סיירת הדברה' היא חברת הדברה מומלצת המתמחה במתן שירותי הדברה נגד חרקים ומזיקים מסוגים שונים, ביניהם גם הדברת פשפש המיטה ומזיקים דומים שפעולת הדברה סטנדרטית לרוב לא תועיל כנגדם. יש לנו ניסיון של מעל 20 שנה בתחום הדברת המזיקים בישראל. צוות המדבירים שלנו עובר הכשרות מקצועיות באופן קבוע ולכולם רישיון הדברה מטעם המשרד להגנת הסביבה.

את החברה מנהלים דוד בוזגלו ועוזי כפיף, מדבירים עתירי ניסיון המתמחים בשיטות הדברה ייחודיות, כמו הדברה באנוקסיה ואיוד בגז, המצריכות הסמכה מיוחדת שלרוב המדבירים בארץ אין. בזכות טכניקות הדברה אלו ניתן לקבל תוצאות מרשימות ביותר עבור הדברת פשפש המיטה, טרמיטים, תולעים וחרקים נוספים ששיטות הדברה סטנדרטיות מתקשות למגר באופן מוחלט.

עוזי כפיף – מדביר מוסמך, מספר רישיון הדברה 2052 
דודי בוזגלו – מדביר מוסמך, מספר רישיון הדברה 2158

שיטת העבודה שלנו..

בגדול ניתן לומר שסוד ההצלחה של פעולת הדברה טמון בהתאמת סוג חומרי ההדברה למאפייני המזיק ולתנאי השטח בהם הוא מקנן. כמובן שכל מי שעוסק בהדברת מזיקים חייב 'היתר הדברה' בתוקף מטעם המשרד להגנת הסביבה, אבל כדי לקבל תוצאות יעילות – חייבים ניסיון בעבודת שטח!

לפזר חומרי הדברה רעילים במתחם הנגוע זה לא מספיק (וגם לא אחראי!), מדביר חרקים מקצועי ידע היכן למקם את החומר, מה המינון המדויק שנדרש, ואיפה צריך להיזהר כדי לא לפגוע בבעלי חיים ובטבע מסביב. ציפור שתאכל עכבר מורעל תקבל הרעלה בעצמה, כלב או חתול שיאכלו את הציפור המורעלת עלולים להיפגע גם הם. הדברת מזיקים חייבת להיעשות באחריות ובזהירות, אחרת זה יכול להיות כדור שלג מסוכן שאין לדעת איפה הוא יגמר.

הדברה נגד פשפש המיטה

השלב הראשון בדרך להדברת פשפשי מיטה בבית זה ביצוע בדיקה לניטור הנגיעות, כדי לזהות ולקבוע חד משמעית שמדובר בפשפשי מיטה. לא פעם נקראנו לבצע הדברת פשפש המיטה בבית ובכלל היה מדובר בסוג אחר של חרק – פרעושים, כיני יונים, קרציות ולפעמים גם סוגי ברחשים של צמחים בגינה.

רוצים לדעת איך מזהים נגיעות של פשפש המיטה בבית?

אם בכל זאת תרצו להזמין בדיקה לזיהוי פשפש המיטה בבית, העלות עבור בדיקה של מדביר פשפשים מקצועי היא: 350 ₪. במידה ונגלה שאכן מדובר בפשפש המיטה ותרצו לבצע הדברה נגד פשפש המיטה – עלות הבדיקה תקוזז מעלות ההדברה.

נקודת המפגש שלהם איתנו

המפגש עם פשפש המיטה הוא בהחלט לא נעים. הם פעילים בעיקר בשעות הלילה, אז נרגיש את הגירוד מהעקיצות, אבל הם קרובים אלינו מאוד גם במהלך כל שעות היום. פשפשי המיטה מתחבאים בתוך חריצים קטנטנים ביסודות המיטה, בתוך ארגזי האחסון וגם בחריצים נסתרים בחלקו התחתון והפנימי של המזרן. הם יסתתרו גם בחריצי המשקוף של דלת החדר, בתוך רהיטים, סדקים בקיר ואפילו מאחורי או בתוך תמונות.

מאיפה מגיעים פשפשי המיטה?

הסברה הרווחת היא שפשפשי מיטה מלווים אותנו מזה זמן רב. עוד מתקופת המערות! הם ככל הנראה הגיעו מהעטלפים, שתפסו גם הם מחסה במערות. בשונה מבני האדם שהתקדמו ושידרגו את תנאי המגורים שלהם, עטלפים גרים במערות עד עצם היום הזה. הפשפשים שנמצאים היום במערות נקראים 'פשפשי עטלפים' והם דומים מאוד לפשפשי המיטה שנשארו בקרבת בני האדם.

כיום פשפשי מיטה יגיעו לבית דרך ריהוט ישן, במזוודה אחרי חופשה במלון או טיסה במטוס, בתוך ספר או שקפצו על הבגדים שלנו כשביקרנו במקום עם שטיח מקיר לקיר מבלי לדעת שהוא נגוע. אם יש לכם חשש, חפשו את הסימנים המובהקים שמעידים על נוכחותם של פשפשי מיטה – נקודות אדומות או שחורות (אלו כתמי דם או צואה..) בתוך החלק הפנימי והמכוסה של אותו חפץ חשוד.

דרכי טיפול בפשפשי מיטה

הקושי הגדול של מדביר פשפשים הוא חיסול מוחלט של כל הנגיעות הקיימת במקום, כולל גם את ביצי הפשפשים שנמצאות במקומות מסתור שונים, בתוך חריצים קטנטנים שאינם נראים לעין. ביצי פשפש המיטה יכולות לשרוד חודשים רבים בתוך החריצים, רק כשמזג האוויר יהיה חם הן יבקעו ויתחילו לחפש את הדרך אל גופנו כדי לעקוץ ולמצוץ דם. מספיק ביצה אחת קטנה ששרדה את ההדברה ועד סוף הקיץ המקום יהיה נגוע שוב בפשפשי מיטה.

המיטה שלנו מהווה מקום אידאלי להישרדות ביצי הפשפש. הביצה מספיק קטנה כדי להישמר בבטחה בתוך המזרן. אחרי שהיא בקעה הפשפש יחכה לשעות הלילה הקרירות, אז הוא יצא ויתחיל לנוע אל עבר מקור החום שנמצא על המיטה – אנחנו! פשפש שבקע מביצה יכול לשרוד כמה שבועות ללא מזון, כך שיש לו מספיק זמן למצוא את הדרך הבטוחה אל עבר המיטה שלנו. פשפש בוגר יכול לשרוד ללא מזון כמה חודשים, אז אל תהיו בטוחים לגמרי שאחרי ההדברה כל הפשפשים חוסלו.

עקיצות של פשפשי מיטה

עקיצות של פשפשי מיטה יהיו לרוב באזור הגב והבטן, בדרך כלל יהיו שם כמה עקיצות קרובות אחת לשניה באותו מקום. בשונה מעקיצות של פרעושים, שיהיו באזור הרגליים מתחת לברכיים. אם הבחנתם במקבץ של כמה עקיצות באזור הבטן או הגב – רוב הסיכויים שיש לכם בחדר פשפשי מיטה וכדאי מאוד שתמהרו להזמין מדביר פשפשים מקצועי ומיומן שיביא למיגור מלא של הנגיעות במקום.

איך עושים הדברה נגד פשפשי מיטה?

את המזרנים, ספות, מצעים ובגדים נדביר באמצעות אנוקסיה – שלילת חמצן בבועת איוד שמאפשרת החדרת CO2 (פחמן דו חמצני) לכל מקום במוצר שנכנס לבועה, כך כל הביצים וכל הפשפשים מתים באופן מידי.

למידע אודות הדברה באנוקסיה – לחצו כאן

אנוקסיה – שלילת חמצן בבועת איוד
נגן וידאו אודות הדברה באנוקסיה נגד פשפש המיטה

אנוקסיה היא הדברה אורגנית – ללא כל שימוש בחומרי הדברה רעילים!

את החריצים, הסדקים בקירות ובאזור המשקופים של הדלתות, נדביר באמצעות מכשיר קיטור מיוחד בשילוב עם ריסוס. הקיטור מאפשר החדרת אדים בטמפרטורה גבוהה אל תוך הפתחים הצרים, דבר שגורם לפשפשים לברוח החוצה אל חומרי הריסוס והורג את הביצים שמסתתרות בפנים ואינן עמידות לטמפרטורה של החום הגבוה.

את בסיס המיטה וארונות הבגדים נדביר גם כן עם הקיטור, בשילוב פעולת שאיבה עוצמתית שתמשוך אליה את כל הפשפשים והביצים שמסתתרים בין החריצים.

פעולות הדברה אלו יבטיחו 100% הצלחה! ויביאו למיגור מלא של כל פשפשי המיטה והביצים בחדר.
× שלחו וואטסאפ
דילוג לתוכן