מספר רישיון הדברה 2158 / 2052, באישור המשרד להגנת הסביבה.

סיירת הדברה 24/7 - מחיר מעולה, זמינות מידית!
חייגו עכשיו: 052-303-1600

הדברת נמלת האש

מה היא נמלת האש?

נמלת האש הינה סוג של נמלה אך בהבדל אחד, נמלה זו יכולה לעקוץ עקיצה מכאיבה כמו צריבה  והכאב לא פוסק למשך כמה שעות ואפילו ימים. בדרך כלל יש לציין נמלת האש אינה מסתפקת בעקיצה אחת בלבד אלא ממשיכה לעקוץ כמה פעמים באמצעות העוקץ אשר נמצא בקצה בטנה. נמלת האש נוהגת לעקוץ בעיקר בקיץ על ידי חדירה לבתים פרטים והיא יכולה להוות סיכון ממשי לאנשים הרגישים לאלרגיות!

סוגים שונים של נמלת האש

 נמלת האש הגדולה מאופיינת בראש בצבע חום נחושת ובבטן כהה, ישנו סוג קטן  יותר המכונה "נמלת האש הקטנה" נמלה זו מאופיינת בצבע אדום כתום, וגודלה זעיר למדי בין 1 ל1.5 מילימטר.

בארצות הברית נמלת האש מתפשטת כבר כמה שנים והממשל נוקט צעדים על מנת למגרה. לאחרונה בשנת 2015 אחרי שישראל הייתה נקיה לחלוטין ממטרד זה,  נמלת האש אותרה בערים מרכזיות כגון חיפה, תל אביב וירושלים. ומשרד הבריאות הוציא הוראות כיצד לטפל בנמלת האש.

כללים להדברת  נמלת האש:

  1. חומר ההדברה מבוצע באמצעות פיתיון גרגרים. (ישנם חמשה סוגים המאושרים על ידי משרד הבריאות) וכך תוך שבוע מושמדת כל מושבת הנמלים הפולשנית.
  2. ההמלצה היא תחילה להניח את הפיתיון בחצר ורק אם נמלת האש חזרה, יש לבצע הדברה גם בתוך הבית פנימה.
  3. אין להשתמש בתכשירים אחרים המיועדים כנגד נמלים באופן כללי, תכשירים אלה יכולים להזיק למניעת הדברה מוחלטת של נמלת האש.
  4. אין להשקות את החצר יומיים לפני ההדברה וביום ההדברה. החומר אינו יעיל במשטח רטוב.
  5. מומלץ לפזר את החומר מוקדם בבוקר, היות ושמש חזקה פוגעת ביעילותו.

מה אפשר לעשות על מנת למנוע חזרה של נמלת האש?

מומלץ להקפיד ולבצע הדברת נמלת אש, אחת לשנה על מנת למנוע את חזרתן.

בנוסף היות ונמלת האש פולשת בעיקר למקומות לחים ורטובים כגון חדרי אמבטיה או מטבחים מומלץ לאטום סדקים או חריצים בקירות. להקפיד גם על יבוש מקומות של מים עומדים בחצר הבית.

במידה ואתם חוששים מנמלת האש אל תהססו ופנו אלינו, אנו בחברת "סירת הדברה" נגיע מידית. נעשה וידוא שאכן מדובר בנמלת האש ונפעל בהתאם. אז שמרו על בריאותכם!

× שלחו וואטסאפ
דילוג לתוכן