מספר רישיון הדברה 2158 / 2052, באישור המשרד להגנת הסביבה.

סיירת הדברה 24/7 - מחיר מעולה, זמינות מידית!
חייגו עכשיו: 052-303-1600

הדברת עש

עש הינו חרק קטן בצבע בין אפור לחום אשר גודלו 10 מילימטר, והוא שייך למשפחת הפרפרים.  עש הוא האורח האחרון אשר היית רוצה לפגוש אותו בביתך, והוא נפוץ בעיקר בעונות המעבר. עש הבגדים יכול להזיק לאריגים בארון, אם שלפת בגד מהארון וגילת בו חור, יש סיכוי רע שזה עש. ואבוי אם עש המזון נמצא במטבח, במידה והוא מסתתר בין חבילות המזון הוא יכול להטיל  ביצים אשר ניזונות מן המזון, בעיקר מזון יבש דגנים, קטניות או קמח.

"כאשר אתם חוששים שבביתכם נמצא עש, מומלץ להניח במקום מלכודת על מנת לוודא באופן ודאי שזה עש, ולא חור שנוצר כתוצאה מהתיישנות הבגד."

מה לעשות למנוע מעש להתנחל בבית?

  1. העש נמשך לבגדים מלוכלכים ולכן חשוב לא להכניס בגדים מלוכלכים לארון
  2. כשאורזים בגדים ישנים, יש לארוז אותם בשקית ואקום אטומה.
  3.  מומלץ להניח בבית צמחי תבלין כמו לוונדר או נענע בשקיות מאווררות. 
  4. נקו באופן קבוע את הארונות בגדים, שטיחים, והמחסן ואווררו
  5. העש מצוי בחשכה ושונא אור. השאירו את דלתות הארון פתוחות והעש ימצא מקום מפלט אחר.

כיצד מדברים את סוגי העש השונים?

כאשר אתם חוששים שבביתכם נמצא עש, מומלץ להניח במקום מלכודת על מנת לוודא באופן ודאי שזה עש, ולא חור שנוצר כתוצאה מהתיישנות הבגד. על מנת להציל את הבגדים שעדיין לא נפגעו, במיוחד בגדי כותנה וצמר, יש להניח אותם בתוך שקית ניילון  (לא בוואקום) מול השמש – פעולה זו הורגת את העש. ולאחר מכן יש לכבס את הבגדים לנקות את  הארון ולהרים טלפון מידי ל"סיירת הדברה" וכך יש סיכוי שתפטרו מהמכה.

אינה דומה הדברת עש המטבח להדברת עש הארון. הדברת עש המטבח לא רצויה בחומרים רעילים בשל הקרבה למזון. לכן מומלץ לנקות היטב את הארון להיפטר מהמזון הנוגע ולהציב במקום מלכודת עש שאותה אפשרי להשיג כמובן ב"סיירת הדברה".

העש מתרבה במהירות לכן כדאי לעלות על הבעיה ובמהירות המרבית לצלצל ל"סיירת הדברה" לבצע  הדברה מקיפה. עם הדברה כמו שלנו, העש יעלם לחלוטין ואתם תוכלו להיות רגועים.

× שלחו וואטסאפ
דילוג לתוכן