סיירת הדברה 24/7 - שירותי הדברה לבית

טרמיטים בבית – מה עושים?

כל המידע, המלצות ומאמרים בנושא הדברת מזיקים וריסוס לבית או לעסק

טרמיטים בבית – מה עושים?

מתמודדים עם בעיית טרמיטים בבית? הטרמיטים הורסים לכם את הריהוט? אתם מיואשים ולא יודעים כבר מה לעשות כדי להיפטר מהם? אל תדאגו, צרו איתנו קשר דרך טופס יצירת קשר באתר וצוות שירות הלקוחות שלנו מיד יסייע לכם למצוא את איש מקצוע מומחה, מדביר טרמיטים מומלץ שידע לתת לכם מענה מקצועי כיצד לבצע הדברת טרמיטים איכותית וטובה.

מה הם טרמיטים?

טרמיטים הם חרקים קטנים בצבע לבן חיוור, כמעט שקוף, הפועלים כחלק מקבוצה הנקראת 'מושבת טרמיטים'. הדמיון בינם לבין נמלים אינו מקרי, במראה החיצוני וגם בצורת הקן, שיטת הפעולה והמבנה החברתי. רבים נוטים להתבלבל ואף לקרוא לטרמיטים נמלים לבנות, אבל מדובר בטרמיטים. מושבה של טרמיטים יכולה להכיל אלפי טרמיטים ויותר.. הם פועלים ב- 3 קבוצות, הבוגרים שעפים בחיפוש אחר זיווג, השומרים שמגנים על הקן, והפועלים שמתחזקים את הקן מבפנים ולא יוצאים ממנו.

מה טרמיטים אוכלים?

עיקר המזון שלהם הוא מוצרי עץ המכילים ליגנין ותאית, המתעכלים בגופם של הטרמיטים במהירות שיא בזכות חיידקים סימביוטיים החיים בגופם. לא סתם הם בונים את המושבות שלהם עמוק בתוך הקרקע או בתוך גזעי עצים יבשים, שם הם יכולים לקבל מזון בקלות ובמהירות. זו גם הסיבה שיסודות הבית, המשקופים והרהיטים, משמשים גם הם כמזון ומושכים אליהם טרמיטים.

אורחות חייהם של טרמיטים

הטרמיטים רגישים מאוד לקרינה ולאור השמש, לכן הם בונים תעלות ומחילות העשויות מבוץ, שמגן עליהם מפני חשיפה לקרינת השמש. הדרך הטובה ביותר לזהות אם יש לכם טרמיטים בבית, זה אם הארון שלכם מתפורר, אם ראיתם פירורים קטנים לצד המשקוף, וכמובן – אם ראיתם טרמיט מעופף שמחפש לעצמו זיווג.

אם הופיעו אצלכם בבית טרמיטים, הקליקו את הפרטים שלכם וצוות המדבירים של 'סיירת הדברה 24/7' ישמח לעמוד לרשותכם ולסייע במציאת פתרון להדברת הטרמיטים בצורה יעילה, מהירה ובטוחה.

הנזק שטרמיטים גורמים

עיקר הנזקים שיגרמו טרמיטים זה פגיעה קשה בכל מוצר העשוי מעץ. הם עלולים לפורר את הרהיטים, את הרצפה אם היא מעץ, את המשקופים, את הדלתות, את המטבח, וגם את יסודות הבית! אל תתבלבלו, יכול מאוד להיות שרהיטים שנראים לכם רגיל כלפי חוץ, חלולים ואכולים מבפנים וזה רק עניין של זמן עד שיתפוררו לחלוטין.

לייעוץ חינם, חייגו עכשיו: 

 052-303-1600 

שיטות להדברת טרמיטים

קיימות שתי שיטות מרכזיות להדברת טרמיטים בבית: האחת, שהייתה נהוגה בעבר, היא שימוש בחומרים כימיים על בסיס זרחן. חומרים אלו גורמים לדחיית הטרמיטים. בשיטת הדברה זו חופרים חור במקומות הנגועים ומחדירים את חומרי ההדברה הכימיים ישירות למוקדי הנגיעות. בנוסף, ניתן לרסס את החומרים האלו גם על משקופים, דלתות מעץ, ארונות ועוד. החיסרון בשיטה זו זה שלא תמיד קדיחת החורים מאפשרת החדרה מקסימלית להשמדה של כל הטרמיטים בקן. פעמים רבות הם מצליחים להשתקם וחוזרים להזיק.

בשיטה השנייה משתמשים בחומרים ללא ריח וטעם, אותם הטרמיטים אינם מסוגלים לזהות! החומר נדבק לגופם ומועבר מאחד לשני, ברגע שהחומר מגיע אל מערכת העיכול שלהם הטרמיטים מורעלים ומתים מיד. גם בשיטה זו קודחים חורים ומחדירים את החומר, בנוסף גם מפזרים אותו במקומות בהם עלולים הטרמיטים לעבור.

בכל מקרה, כדי לבצע הדברת טרמיטים יעילה, יש לאתר את המיקום של הקן. ברגע שאיתרתם את הקן ואת כל מוקדי הפעילות הנגועים, אפשר לבצע הדברה באופן יעיל וממוקד. פנו למדביר טרמיטים מומלץ, מקצועי ומיומן, שישמח לטפל ולפתור עבורכם את בעיית הטרמיטים במהירות ולטווח הארוך.

שאלות נפוצות על טרמיטים

מה הם טרמיטים?

טרמיטים הם מעט דומים לנמלים אבל הם ממש לא נמלים וגם לא זן של נמלים.

מה זה טרמיטים?

טרמיטים הם מזיקים בין המסוכנים בעולם, הם אינם נושאים מחלות כמו שחלק מהאנשים חושבים אבל הם עושים נזק בלתי הפיך לבתים פרטיים וכל סוג אחר של בנייה או דבר דומם העשוי מעץ. בישראל למזלנו יסודות הבית וקירות הבית בדרך כלל לא עשויים מעץ.

מה אפשר לעשות נגד טרמיטים?

הבעיה העיקרית בישראל, זה שברוב הבתים יש לא מעט דברי עץ שמושכים את הטרמיטים לקנן באזור הבית. רהיטים, משקופים ועצים בגינות, חשופים לפגיעה עקב התרבות טרמיטים בחלקים רבים של מדינת ישראל. יש היום שיטות מתוחכמות לעשות הדברת טרמיטים, אבל הבעיה נשארת אותה הבעיה – הם חוזרים שוב לאחר כמה שנים.

זה מה שקורה כשלא מטפלים בבעיה בכל קנה המידה שלה. אנשים נאלצים אחת לכמה שנים להוציא סכומי כסף עצומים של עד 5,000 ש"ח במקרים קיצוניים כדי לשמור על הבתים שלהם. הזמינו הדברת טרמיטים רק אצל מדביר מומחה לסוג הדברה זה.

מידע על טרמיטים

איך הגיעו טרמיטים לישראל?

אף אחד לא ממש יודע אבל טרמיטים היו כנראה תמיד בישראל בגלל הקרבה שלנו לאפריקה. בעשורים האחרונים עם פיתוח הנוף והבנייה בארץ החלו להשתמש בכמויות מאד גדולות של חול בנייה וכאשר חול הבנייה החל להתייקר אז החלו לדלל אותו עם חומרים ממוחזרים, כנראה שככה זיהמו עם שבבי עץ ממוחזרים את רוב חולות הבנייה עם ביצי טרמיטים וזחלי טרמיטים שהיו בתוך שבבי העץ.

 סיירת הדברה  מוכנים לפעולה!  24/7 

אצלנו תקבלו הדברת טרמיטים מקצועית ב- 100% אחראיות!

עלויות של הדברת טרמיטים נעשית עם כמות לא קטנה של חומרים וכלים מיוחדים אבל לפני שאנחנו נדבר איתכם על כסף כדאי שנבוא אליכם הבייתה לביקור כדי לראות מהי רמת הנזק ומה גודל הבעיה. לאחר בדיקה של הבית או הדירה שלכם, נוכל לתת לכם הצעת מחיר עבור טיפול הדברת טרמיטים בבית.

יש לנו ניסיון רב בביצוע הדברת טרמיטים איכותי ומוצלח שמביא למיגור הנגיעות ב- 100% ושומר על הבית נקי מטרמיטים לאורך זמן כשמקפידים לבצע תחזוקה שוטפת נכונה.

Print
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Facebook
× שלחו וואטסאפ
דילוג לתוכן