סיירת הדברה 24/7 - שירותי הדברה לבית

מכת חולדות בבני ברק

כל המידע, המלצות ומאמרים בנושא הדברת מזיקים וריסוס לבית או לעסק

מכת חולדות בעיר בני ברק

כבר דובר רבות בעבר על התפרצות מכת חולדות בבני ברק, תל אביב וכל האזורים בהם מתבצעת עבודת תשתית מאסיבית לבניית הרכבת הקלה, אך בשונה מיתר הערים שסובלות מהופעת מכרסמים בקצב מוגבר, בבני ברק הבעיה קשה ומורכבת הרבה יותר! והסובלים העיקריים הם כמובן תושבי העיר.

חולדה היא חיה מאוד אינטליגנטית, היא יודעת לפתח קשרים חברתיים ולהסיק מסקנות בנוגע להישרדותה במרחב, מציאת מזון והתרבות. החולדות שנמצאות ברחובות העיר לא מסתפקות באזורי הצטברות אשפה, הן מספיק אמיצות כדי להיכנס לבתים ולגזול מזון מחיות מחמד ואפילו מהמטבח בבית.

מי אחראי על הטיפול בבעיה?

בגדול, מי שאחראי על מיגור מכת החולדות מהעיר בני ברק זו הרשות המקומית, עיריית בני ברק. גם אם נפנה למשרד הבריאות, המשרד להגנת הסביבה, או כל גוף אחר שמתעסק בנושא – כולם יפנו את האחריות לגורמי התברואה בעירייה, והמקסימום שבכוחם לעשות זה להוציא צווים בדרישה למתן מענה לנושא! בפועל, במבחן המציאות בשטח, העובדה הקיימת זה שבעיית החולדות בבני ברק עדיין קיימת באותו היקף ולא רק שאין שיפור, זה נראה שהבעיה רק מחמירה והחולדות ממשיכות להתרבות ולהתפשט ברחובות העיר.

או שהמענה התברואתי של העירייה אינו מספק, או שאין ברשותם האמצעים להתמודד עם הבעיה. בכל מקרה, החולדות מצאו בבני ברק בית פתוח וחופשי וזה לא נראה שהן מתכוונות לעזוב מרצון.

ניקיון, פינוי פסולת וטיפול בתשתיות

מקור הבעיה נובע מכמה סיבות מרכזיות: העיקרית היא תשתיות לקויות של מערכת הביוב בעיר, ממנה החולדות מגיחות ופורצות לבתי התושבים ולמרחבי העיר. הסיבה השניה היא פינוי פחי אשפה ושמירה על רמת ניקיון גבוהה, דבר שקשה מאוד לבצע ביעילות בגלל אופייה החרדי של העיר בני ברק. רוב הפעילות של התושבים נעשית במהלך השבת, כשלא ניתן להפעיל את גורמי התברואה לצורך פינוי אשפה וכדומה. סיבה נוספת וחשובה לא פחות היא הצטברות גרוטאות ופסולת שאינה מפונה, החולדות מוצאות שם נקודות מסתור ומעבר מנקודה לנקודה בעיר מבלי שיהיו חשופות יותר מידי לעיני הציבור.

בעיר בני ברק תוכלו למצוא לא מעט מכסי ביוב שבורים, מהן החולדות יוצאות בקלות לרחובות, ולא רק החולדות יוצאות – גם הביוב עצמו יוצא! וכך גם האזור שמעל פני הקרקע הופך להיות סביבה פורייה לקינון, דגירה והתרבות של חולדות בבני ברק.

מפגע תברואתי שחייבים לטפל בו!

מעבר למטרד שחולדות מסבות לתושבי העיר ולחיות המחמד, מדובר במפגע תברואתי שללא טיפול ראוי עלול לגרום לתחלואה בקרב תושבי העיר. מי שהכי חשוף לתחלואה כתוצאה ממכת החולדות בעיר הם בעיקר ילדים קטנים ואנשים חולים עם מערכת חיסון מוחלשת, עבורם מדובר בסכנה ממשית. ילדים קטנים פחות מודעים לשמירה על היגיינה והם גם יותר חשופים למגע עם מוקדי זיהום.

הסיכוי שילד קטן יגע עם הידיים במי ביוב מזוהמים ולאחר מכן יכניס אצבע לפה או יגע בילד אחר, הוא גדול מאוד! עד שאותו ילד ישטוף את הידיים הוא יכול להספיק לפזר את החיידקים במרחב ובכך לגרום להתפשטות של מחלות כגון: דיזנטריה, עכברת ואפילו מחלות קשות יותר כמו טיפוס אנדמי ועוד..

ממה צריך להיזהר במיוחד?

ישנן מחלות שהעברתן נעשית על ידי מגע עם מים מזוהמים או אפילו עם אדמה או דשא שנגועים בשתן או צואה של חולדות. אבל זה לא נגמר בזה! על גופן של חולדות יש פרעושים שמקפצים בקלות רבה לבעלי חיים אחרים כמו חתולים וכלבים, או אפילו ישירות לתוך הבית בזמן שהחולדה נכנסת למתחם, וברגע שאותו פרעוש עוקץ את חיות המחמד או את בני האדם הוא מעביר חיידקים מסוכנים שנמצאים בדם של החולדות ועברו אליו כשעקץ אותן קודם לכן.

מקור נוסף התפשטות מחלות כתוצאה מחשיפה לחולדות בבני ברק, היא הפגרים המתים של חולדות שנדרסו או מצאו את מותן בדרך אחרת והפגר שלהן נשאר להצחין באזורים שונים כמו מגרש חניה, כביש, פארק ציבורי, גני שעשועים וכדומה. לא רק שהמגע עם הפגר או עם משהו שנגע בפגר לפני שפונה מסוכן, ישנה גם סכנה שציפורים או בעלי חיים אחרים יגעו בפגר או יאכלו ממנו וכך הפצת החיידקים המסוכנים מתפשטת עוד יותר ומהווה סיכון.

הדברת חולדות מקצועית ויעילה

אז מה הפתרון לבעיית החולדות? איך עושים הדברת חולדות בצורה מקצועית ויעילה למרות שגורמי התברואה העירוניים טוענים שהם מבצעים הדברה נגד חולדות ולמרות זאת בשטח לא מרגישים שינוי?

נכון שהעירייה משתדלת לבצע הדברה בבני ברק כדי למנוע את התפשטות החולדות בעיר, אך פינוי הגרוטאות והזבל בפחי האשפה אינו מספיק כדי שנוכל להרגיש שיפור. אפילו אם יבצעו טיפול אינטנסיבי בתשתיות העיר ויתקנו את כל מכסי הביוב השבורים, זה עדיין לא יספיק! בני ברק היא אחת הערים הצפופות ביותר בישראל, ריבוי האוכלוסייה במרחב צפוף ומאוד פעיל, מייצר את כל התנאים להישרדותן של החולדות והישארותן במרחב.

מדביר חולדות מומלץ ומנוסה

מה עושים? לא סומכים על הטיפול של העירייה בלבד! מזמינים חברת הדברה מומלצת שמתמחה בטיפול הדברה נגד חולדות, ומבצעים בנוסף לטיפול של גופי התברואה העירוניים גם הדברת חולדות אצל חברה פרטית שתבחן את השטח הספציפי שלכם ומעבר ללכידת חולדות ומיגור הנגיעות הקיימות, תבצע גם פעולות הדברה מונעת שיבטיחו את שמירת המרחב שלכם נקי מחולדות בעתיד.

מעבר להדברה בריסוס יש לא מעט אופציות נוספות שיכולות לשמש לצורך הדברה נגד חולדות בבית או בחצר, אחת מהן היא שימוש במלכודת חולדות חכמה ורב שימושית שנקראת תיבת האכלה. הריח של הפיתיון בתוך התיבה ימשוך את תשומת ליבן של החולדות, בפתח התיבה החולדה תמצא מעבר מסקרן שנראה כמו מחילה בטוחה ונסתרת לתוך המלכודת, אך ברגע שהחולדה תרצה לצאת חזרה החוצה – היא תגלה שהיציאה חסומה והיא לכודה בפנים.

כאמור מדובר במלכודת חולדות רב פעמית, לכן היא יכולה לשמש אתכם שוב ושוב כאמצעי מניעה שמגן על שטח הבית מפני חדירה פוטנציאלית של חולדות. אם הזמנתם מדביר חולדות מקצועי ומנוסה, הוא כבר ידע לספק לכם את כל האמצעים והפתרונות המתאימים לתנאי השטח הקיימים באזור שלכם.

לא לפחד! לפעול בנושא..

לא רק בני האדם מפחדים מהחולדות שעלולות להתחבא במדרגות של הבניינים, אפילו חתולים שמטבעם אמורים לרדוף ולהבריח חולדות ועכברים – גם הם מפחדים מהחולדות ותופסים מרחק מאזורים כמו פחי אשפה, חדרי מדרגות וכדומה, בהם חולדה עלולה לתקוף אותם. הפחד משתק ולא מועיל לנו בפתרון בעיית החולדות. שימו את הפחד בצד ונסו לפעול נקודתית להדברת החולדות.

תדאגו שפחי האשפה בקרבת הבית שלכם סגורים ואינם שבורים, אם כמות האשפה גדולה יותר ממה שהפח מסוגל להכיל אל תסתפקו במצב של הנחת אשפה חשופה ליד הפח, תדאגו לקנות פח נוסף כדי שכל האשפה תמיד תהיה סגורה ולא נגישה. כמו כן, בדקו את תקינות פתחי הביוב בקרבת הבית ומעבר לאיטום הפתחים תדאגו לבצע גם ריסוס הדברה מסביב ובתוך פתחי הניקוז של מערכת הביוב.

הדברה מונעת להגנה ממושכת

בדקו את הנגישות אל שטח הבית עצמו ואם איתרתם מקומות שדרכם החולדות עלולות להיכנס, תדאגו לסדר לתקן ולאטום מה שצריך כדי למנוע את כניסתן לבית. אם יש לכם כלב בחצר, תהיו בטוחים שבשעות הלילה החולדות מגיעות וזוללות את כל האוכל שלו. סימן מובהק לכך תראו כאשר הכלב נמנע מלאכול את האוכל בקערה, כנראה שהוא מריח את החולדות וזה מרתיע אותו מלגעת באוכל.

צרו איתנו קשר

אם אתם לא בטוחים ששטח הבית אכן אטום ומוגן מחדירת חולדות, או אם אתם צריכים המלצות והסברים בנוגע לפעולות הדברה מונעת נגד חולדות – צרו איתנו קשר! אפשר לחייג אלינו למספר 052-303-1600 או לשלוח פניה דרך – טופס יצירת קשר באתר.

צוות המדבירים של 'סיירת הדברה' ישמח לתת לכם שירות ולספק לכם פתרונות הדברה יעילים שיחזיקו למשך זמן רב וישמרו על הבית שלכם נקי מחולדות, עכברים וכל יתר המזיקים השונים. גם אתם סובלים ממכת חולדות בבני ברק? צרו איתנו קשר ונשמח לעזור.

 סיירת הדברה  מוכנים לפעולה!  24/7 

'סיירת הדברה 24/7' היא חברת הדברה מומלצת עם ניסיון של מעל 20 שנה בעבודת שטח של הדברת חולדות ועכברים, כמו גם מזיקים נוספים מסוגים שונים: עכבישים, פשפש המיטה, ג'וקים, צרעות, יתושים, עש ועוד.. יש לנו מטרה – לספק שירותי הדברה בזמינות מיידית במקצועיות גבוהה ובעלות נמוכה.

את החברה מנהלים דוד בוזגלו (רישיון הדברה 2158) ועוזי כפיף (רישיון הדברה 2052), מדבירים מנוסים בעלי הסמכה לטכניקות הדברה ייחודיות כמו הדברה באנוקסיה (שלילת חמצן), איוד, ריסוס, מלכודות, ועוד.. יש לנו הבנה יסודית וידע מעמיק בעולם המזיקים, ובפרט הדברה נגד מכרסמים וחולדות בפרט. יחד עם ניסיון מעשי של שנים רבות והסמכה מקצועית לביצוע שיטות הדברה שונות ומגוונות, נוכל להתאים את טיפול ההדברה הטוב ביותר עבורכם ולמצוא את הפתרון הכי יעיל שיביא למיגור מוחלט של כל החולדות והעכברים במקום.

לייעוץ חינם, חייגו עכשיו: 

 052-303-1600 

Print
Twitter
LinkedIn
Email
WhatsApp
Facebook
× שלחו וואטסאפ
דילוג לתוכן